"wycenapraw.pl" to działalnośći gospodarcza, zarejestrowana w dniu 13.04.1995 r. i prowadzona nieprzerwanie już przez ponad 20 lat.

W charakterze eksperta pracuję od 1990 r. i muszę stwierdzić, że nazbierałem wiele niezwykłych doświadczeń i dobrych rekomendacji, najpierw prowadząc zespół konsultantów spółki Kongos SA w procesach: restrukturyzacji, komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych a następnie w ramach serwisu "wycenapraw.pl", doradzając w obszarze wyceny dóbr niematerialnych i instrumentów kapitałowych.

Od 1999 r. pełnię funkcję biegłego sądowego w dziedzinie wyceny wartości niematerialnych co oznacza wykonywanie zobiektywizowanych opinii dla potrzeb wymiaru sprawiedliwości. Spory rozstrzygane przed sądem to bogactwo zagmatwanych przypadków i ludzkich postaw oraz trudna sztuka przedzierania się przez dżunglę interpretacji przepisów prawa. Praktyczna szkoła logicznego myślenia, sztuka syntetycznego formułowania zdań zrozumiałych dla niespecjalistów oraz test na inteligencję emocjonalną wystawianą na próbę w trakcie przesłuchania biegłego, w warunkach  ostrzału przez zawodowo niezadowolone strony procesu.

Jestem wdzięcznym absolwentem: Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Cybernetyka Ekonomiczna i Informatyka, studiów podyplomowych MBA w Międzynarodowej Szkole Zarządzania (obecnie Akademia im. Koźmińskiego), dwuletnich szkoleń w Instytucie Neurolingwistyki zakończonych dyplomem Mastersa NLP a także wielu innych kursów dokształcających jak np: szkoleń z wyceny spółek kapitałowych organizowanych przez banki londyńskie w ramach British Know-how Fund oraz kursu na doradcę inwestycyjnego, prowadzonego przez wybitnego dydaktyka prof. Victora Borunia, w ramach Centrum Prywatyzacji. Gdy tyko mam czas, z przyjemnością dzielę się swoją wiedzą, prowadząc szkolenia i mam nadzieję, że w ten sposób, zwracam dług jaki zaciągnąłem wobec moich trenerów i nauczycieli.

 

 

"Wycena wartości niematerialnych i prawnych" to już bardzo historyczna publikacja, którą napisałem w 1999 r. razem z moim wieloletnim wspólnikiem Dariuszem Pelcem. Jak dotąd, nie znalazłem czasu na aktualizację i wznowienie.

 

Można także zapoznać się z moimi poglądami na temat wyceny wartości niematerialnych i prawnych w pracy zbiorowej "Metody wyceny spółki perspektywa klienta i inwestora" - Poltext 2006.

 

Wspólpraca szkoleniowa z Fundacją Warszawski Instytut Bankowości zaowocowała rozdziałem "Bilans banku i jego analiza" w pracy zborowej "Bankowość dla praktyków - Europejski Certyfikat Bankowca EFCB" - wydanej w 2005 r. przy wspólpracy WIB-u z Gdańską Akademią Bankową i Międzynarodową Szkołą Bankowości i Finansów.

   

Ciekawe doświadczenie w obszarze szkoleń dla MSP zostało uwieńczone udziałem w zbiorowej publikacji sfinansowanej ze środków pomocowych Unii Europejskiej (Krajowy program rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw Phare PL 0003.07) - "Przyjazna obsługa bankowa małych i średnich przedsiębiorstw".

Publikacja ta została przygotowana pod kierunkiem Andrzeja Lecha, Prezesa Warszawskiego Instytutu Bankowości przy współpracy z Eurecna sri CNA Veneto International Services i Uniconsult w 2003 r.

Pytania Internautów

Czy można wycenić markę firmy ponoszącej straty?

Jako likwidator mam obowiązek sprzedać wszystkie składniki majatkowe w tym wartosci niematerialne i prawne. Przez ostatnie trzy lata spółka...

zobacz więcej
Roszczenie z tytułu projektu znaku towarowego.

Zaprojektowałem znak firmowy z którego klient zrezygnował, ale po pewnym czasie bez mojej wiedzy i zgody zaczął ten projekt wykorzystywać co trwa...

zobacz więcej

Skontaktuj się z nami

tel: 510 088 837

Napisz wiadomość 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.