"wycenapraw.pl" to działalność gospodarcza, zarejestrowana w dniu 13.04.1995 r. i prowadzona nieprzerwanie.

Zespoły ekspertów wycenapraw.pl przygotowały kilkaset wycen i opinii dla start-upów, firm prywatnych i publicznych oraz dużych grup kapitałowych, , fuzje i przejęcia, umowy licencyjne, opcji menedżerskich oraz odkupu udziałów mniejszościowych, w tym transakcje pomiędzy podmiotami powiązanymi

Andrzej Podszywałow, MBA jest liderem zespołów doradczych wycenapraw.pl.

  • Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, WNE, Cybernetyka Ekonomiczna i Informatyka (1976-1980), Master of Business Administration (1990-1991).
  • Biegły sądowy Sądu Okręgowego w Warszawie (od 1999 do 2019) w zakresie wyceny wartości niematerialnych (znaki towarowe, patenty, know-how), wyceny instrumentów kapitałowych (akcje, instrumenty pochodne), analizy ryzyka w zarządzaniu.
  • Autor wielu opinii sądowych (odszkodowania za: naruszenie praw autorskich i praw własności przemysłowej, w tym znaków towarowych i patentów, nieuczciwe ceny w transakcji przymusowego wykupu kapitałowego, czyny nieuczciwej konkurencji).
  • Członek wyspecjalizowanych grup roboczych powoływanych przez ministerstwa finansów, podatków, rozwoju i nauki, m.in. zespół oceniający wnioski w programach: Kreator Innowacji i Patent Plus w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, IP BOX w Ministerstwie Finansów.
  • Arbiter Komisji Prawa Autorskiego (2011 - 2018).
  • Członek Rady Programowej i współzałożyciel Stowarzyszenia Centrum Cen Transferowych (od 2012 do 2017). Przedstawiciel CCT w grupie roboczej MF ds. Identyfikacji dochodów z kwalifikowanych IP w IP-BOX.
  • Ekspert Centrów Transferu Technologii czołowych polskich uczelni w zakresie wyceny własności intelektualnej oraz wspierania negocjacji umów licencyjnych i kapitałowych.
  • Wykładowca studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej - z zakresu wyceny wartości niematerialnych i prawnych oraz instrumentów kapitałowych - Wycena kapitałowa spółek (2010-2015), obecnie na studiach podyplomowych Ceny transferowe i Zarządzanie podatkami (od 2016).
 

Pytania Internautów

Czy firmę powinien wyceniać biegły rewident?

Powiedziano mi że firmę musi wycenić biegły rewident. Czy to prawda?

zobacz więcej
Czy biegły sądowy może wydać opinię komercyjną

Biegły sądowy jest powoływany przez sąd lub prokuraturę w celu przygotowania opinii w danej sprawie. Określenie "Biegły sądowy" nie identyfikuje...

zobacz więcej

Skontaktuj się z nami

tel: 510 088 837

Napisz wiadomość 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.