We współczesnym świecie najbardziej wartościowymi aktywami są: informacja, wiedza, technologie i innowacyjność, rozpatrywane w aspekcie dynamicznym.

Tradycyjne metody wyceny oraz pomiaru pożytków i wyników finansowych wymagają niewątpliwie zmiany. Wycena staje się instrumentem procesu zarządzania aktywami niematerialnymi (intangible assets – IA), w tym własnością intelektualną (intellectual property – IP), co stwarza dodatkowy impuls w kierunku poszukiwania bardziej skutecznych metod wyceny.

Czy nadszedł już czas na zastosowanie zaawansowanej analizy finansowej w procesie wyceny? Czy wycena opcji realnych może znaleźć tu zastosowanie?


Cały artykuł pobierz tutaj.

Pytania Internautów

Roszczenie z tytułu projektu znaku towarowego.

Zaprojektowałem znak firmowy z którego klient zrezygnował, ale po pewnym czasie bez mojej wiedzy i zgody zaczął ten projekt wykorzystywać co trwa...

zobacz więcej
Czy można wycenić markę firmy ponoszącej straty?

Jako likwidator mam obowiązek sprzedać wszystkie składniki majatkowe w tym wartosci niematerialne i prawne. Przez ostatnie trzy lata spółka...

zobacz więcej

Skontaktuj się z nami

tel: 510 088 837

Napisz wiadomość 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.