We współczesnym świecie najbardziej wartościowymi aktywami są: informacja, wiedza, technologie i innowacyjność, rozpatrywane w aspekcie dynamicznym.

Tradycyjne metody wyceny oraz pomiaru pożytków i wyników finansowych wymagają niewątpliwie zmiany. Wycena staje się instrumentem procesu zarządzania aktywami niematerialnymi (intangible assets – IA), w tym własnością intelektualną (intellectual property – IP), co stwarza dodatkowy impuls w kierunku poszukiwania bardziej skutecznych metod wyceny.

Czy nadszedł już czas na zastosowanie zaawansowanej analizy finansowej w procesie wyceny? Czy wycena opcji realnych może znaleźć tu zastosowanie?


Cały artykuł pobierz tutaj.

Pytania Internautów

Czy można wycenić markę firmy ponoszącej straty?

Jako likwidator mam obowiązek sprzedać wszystkie składniki majatkowe w tym wartosci niematerialne i prawne. Przez ostatnie trzy lata spółka...

zobacz więcej
Roszczenie z tytułu projektu znaku towarowego.

Zaprojektowałem znak firmowy z którego klient zrezygnował, ale po pewnym czasie bez mojej wiedzy i zgody zaczął ten projekt wykorzystywać co trwa...

zobacz więcej

Skontaktuj się z nami

tel: 510 088 837

Napisz wiadomość 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.