Zaprojektowałem znak firmowy z którego klient zrezygnował, ale po pewnym czasie bez mojej wiedzy i zgody zaczął ten projekt wykorzystywać co trwa już ok. ośmiu lat.
Domagam się 20 tys. zł za projekt znaku, ale przedsiębiorstwo, które wykorzystuje ten znak kwestionuje moje roszczenia.
Kto i w jaki sposób może ocenić, że moje roszczenia są słuszne i wycenić wartość tego znaku.

W kwestii czy roszczenia są zasadne powinien się wypowiedzieć rzecznik patentowy lub kancelaria prawna zajmująca się autorskimi prawami majątkowymi.
W sprawie wyceny znaku towarowego mogę panu pomóc, od 1999 r. pełnię funkcję biegłego sądowego w tym obszarze. Musi Pan jednak pamiętać, że jeśli chce Pan powiązać wartość roszczenia z wartośćią znaku towarowego to trzeba będzie wykazać związek przyczynowo skutkowy pomiędzy wartością znaku towarowego i wykonanym projektem (co nie jest wcale oczywiste).

Pytania Internautów

Roszczenie z tytułu projektu znaku towarowego.

Zaprojektowałem znak firmowy z którego klient zrezygnował, ale po pewnym czasie bez mojej wiedzy i zgody zaczął ten projekt wykorzystywać co trwa...

zobacz więcej
Czy biegły sądowy może wydać opinię komercyjną

Biegły sądowy jest powoływany przez sąd lub prokuraturę w celu przygotowania opinii w danej sprawie. Określenie "Biegły sądowy" nie identyfikuje...

zobacz więcej

Skontaktuj się z nami

tel: 510 088 837

Napisz wiadomość 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.