Zaprojektowałem znak firmowy z którego klient zrezygnował, ale po pewnym czasie bez mojej wiedzy i zgody zaczął ten projekt wykorzystywać co trwa już ok. ośmiu lat.
Domagam się 20 tys. zł za projekt znaku, ale przedsiębiorstwo, które wykorzystuje ten znak kwestionuje moje roszczenia.
Kto i w jaki sposób może ocenić, że moje roszczenia są słuszne i wycenić wartość tego znaku.

W kwestii czy roszczenia są zasadne powinien się wypowiedzieć rzecznik patentowy lub kancelaria prawna zajmująca się autorskimi prawami majątkowymi.
W sprawie wyceny znaku towarowego mogę panu pomóc, od 1999 r. pełnię funkcję biegłego sądowego w tym obszarze. Musi Pan jednak pamiętać, że jeśli chce Pan powiązać wartość roszczenia z wartośćią znaku towarowego to trzeba będzie wykazać związek przyczynowo skutkowy pomiędzy wartością znaku towarowego i wykonanym projektem (co nie jest wcale oczywiste).

Pytania Internautów

Czy metoda porównawcza w wycenie jest najlepsza?

Potrzebuję wycenić znak towarowy dla potrzeb planowanej umowy licencyjnej zawieranej pomiędzy podmiotami powiązanymi, czy wycena musi być dokonana...

zobacz więcej
Czy biegły sądowy może wydać opinię komercyjną

Biegły sądowy jest powoływany przez sąd lub prokuraturę w celu przygotowania opinii w danej sprawie. Określenie "Biegły sądowy" nie identyfikuje...

zobacz więcej

Skontaktuj się z nami

tel: 510 088 837

Napisz wiadomość 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.